WYKAZ  PROGRAMÓW OBOWIĄZOWANYCH
 W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU INTEGRACYJNYM NR 6
IM. JANUSZA  KORCZAKA W KOŁOBRZEGU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

 

 

PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Lp.

Nazwa programu

Wydawnictwo

Autor

1.

Nasze przedszkole

MAC Edukacja

M. Kwaśniewska

W. Żaba – Żabińska

 

 

 

PROGRAMY WYCHOWACZE I PROFILAKTYKI

Lp.

Nazwa programu

Wydawnictwo

Autor

  1.  

Program wychowawczy

Program własny

Zespół ds. planowania

  1.  

Program profilaktyki – zdrowie i bezpieczeństwo

Program własny

Zespół ds. planowania

  1.  

Czyste powietrze wokół nas – program przedszkolnej edukacji antynikotynowej

MEN, Instytut matki i Dziecka

J. Szymborski, W. Zatoński, Z. Juczyński, T. Kowalczyk, M. Lewadowska, A. Dobrowolska, N. Ogińska – Bulik

 

 

 

PROGRAMY  REALIZOWANE W OFERCIE PRZEDSZKOLA

Lp.

Nazwa programu

Autor

Oferta przedszkola

1.       

 „Kocham dobrego Boga” Podręcznik do nauki religii dla dzieci sześcioletnich

Pod red. E. Osewskiej i ks. J. Stali

Religia

2.       

„Program nauczanie języka angielskiego dla przedszkoli i klas zerowych” Pearson Central Europe

M. Bogucka

D. Łoś

Język angielski

3.       

Program ćwiczeń korekcyjnych wśród dzieci przedszkolnych

Program własny
Paweł Surówka

Gimnastyka korekcyjna

4.       

Program terapii logopedycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym

Program własny

Angelika Nowak

Logopedia 

 

 

 

 

 

 

PROGRAMY WŁASNE I INNOWACJE

Lp.

Nazwa programu

Autor

Wspomaganie rozwoju
 i talentu

1.

INNOWACJA PEDAGODICZNA
Stymulowanie rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego poprzez interakcję dzieci w grupach zróżnicowanych

Jolanta Olesińska

Wanda Krzesińska

Innowacja pedagogiczna

2.

INNOWACJA PEDAGODICZNA

Doświadczenia dla dzieci czy eksperymenty małych naukowców

Anna Pniewska

Innowacja pedagogiczna

3.

Wpływ prawidłowego odżywiania, zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci – Zdrowo jemy bo zdrowo gotujemy

Aleksandra Kamińska

Wanda Krzesińska

Jolanta Olesińska

Zdrowie nawyki żywieniowe

4.

Kodeks przedszkolaka

Zespół ds. planowania

Zdrowie psychiczne i fizyczne

5.

Program Adaptacyjny

Aneta Buczkowska

Adaptacja dzieci

7.

Program koła plastycznego

Iwona Linkiewicz

Plastyka

8.

Program koła ekologicznego

Halina Iwanek

Ekologia

9.

Program koła Logopedycznego „Ożywione słowa”

Angelika Nowak

Logopedia

10.

Program koła matematycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym

Halina Iwanek

Matematyka

11.

Program koła turystycznego

Halina Iwanek

Aktywny wypoczynek